Overslaan en naar de inhoud gaan

‘On top of things blijven wordt cruciaal om het succes en de groei van Embuild te kunnen blijven garanderen’

Johan De Vlieger is de nieuwe voorzitter van Embuild Oost-Vlaanderen

Eind april nam Bostoen-CEO Johan De Vlieger (53) de fakkel over van Karel Derde (54), als voorzitter van Embuild Oost-Vlaanderen: ‘Ik geloof sterk in de kracht van Embuild Oost-Vlaanderen en in onze capaciteiten om te innoveren en te groeien. Zelfs in moeilijke omstandigheden.’

Na de officiële voorzitterswissel, tijdens de statutaire algemene vergadering, volgde meteen een duo-interview met Johan De Vlieger en Karel Derde tijdens de gala-avond die we organiseerden voor onze leden die exact dertig, veertig of vijftig jaar lid zijn van Embuild.

Johan De Vlieger, Philip Bogaert en Karel Derde tijdens de voorzitterswissel van Embuild Oost-Vlaanderen

Karel, hoe kijk je terug op de afgelopen zes jaar?

Derde: ‘Om eerlijk te zijn ben ik pas de laatste weken echt beginnen afscheid nemen, want ik heb dit mandaat zes jaar met heel veel gedrevenheid en engagement ingevuld. Het waren zes bewogen jaren, waarvan vooral de eerste drie best pittig waren.’

Wat was jouw drijfveer de afgelopen zes jaar en welke thema’s lagen jou vooral na aan het hart?

Derde: ‘Van thuis uit heb ik een heel groot sociaal engagement meegekregen en heb ik geleerd om niet van aan de kant toe te kijken, maar mee aan de kar te trekken. Daar ligt mijn drijfveer. En welke thema’s ik vooral belangrijk vond? Dat is en blijft het onderwijs en de arbeidsmarkt. We werken allemaal met mensen en we weten hoe moeilijk het is om ze te vinden. Jongeren opleiden en mensen toeleiden naar de bouwsector is van cruciaal belang. Het zijn twee thema’s waar ik me op provinciaal en op Vlaams niveau voor heb geëngageerd en dat ik in de toekomst zal blijven doen.’

 

Johan De Vlieger (l) en Karel Derde (r) gaven een duo-interview tijdens de gala-avond, met Philip Bogaert als moderator.

Johan, wat zijn volgens jou de verdiensten van Karel als voorzitter?

De Vlieger: ‘Hoeveel tijd hebben jullie? (lacht) Nee, even serieus. Als lid van het bestuursorgaan heb ik vanop de eerste rij het traject van Karel meegemaakt, dus ik kan er heel wat opsommen. Maar ik ga er eentje uitpikken dat me echt bijblijft, omdat het een mijlpaal is: de oprichting van het Design Team, zoals Karel dat had gedoopt. Daarin hebben we onder leiding van Karel vormgegeven aan een moderner en efficiënter bestuursorgaan. We waren toen met een dertigtal mensen en dat heeft Karel herleid naar vijftien. Die halvering heeft bijgedragen tot een vlottere, efficiëntere werking. We zijn allemaal ondernemers, met elk een ego. Dat was dus allesbehalve eenvoudig en vergde heel wat durf.’

Johan De Vlieger is voorzitter van Embuild Oost-Vlaanderen

Karel, welke goede raad geef je graag aan Johan mee?

Derde: ‘Ik behoed me ervoor schoonmoeder te spelen. Johan weet zeer goed waar hij naartoe wil en hoe onze organisatie er vandaag voorstaat. Ik hoef hem dus niet specifiek nog goede raad mee te geven.’


Johan, waarom heb je je kandidaat gesteld om voorzitter te worden?

Derde: (snel) ‘Ik ga onderbreken. Je stelt je geen kandidaat, je wordt gevráágd.’

De Vlieger: (lacht) Dank je, Karel. Het is mij inderdaad gevraagd. Ik heb de tijd genomen om daarover na te denken en er met verschillende mensen over te spreken vooraleer ik de beslissing heb genomen. Waarom? Net zoals Karel vanuit een engagement. Er komt voor de bouwsector van alles op ons pad, daarnaast is het landschap voor ledenorganisaties vandaag complexer dan ooit. De markt evolueert aan kruissnelheid, dus leden zijn terecht veeleisend. On top of things blijven is dan ook cruciaal om het succes en de groei van onze organisatie te kunnen blijven garanderen, maar ik geloof sterk in de kracht van Embuild Oost-Vlaanderen en in onze capaciteiten om te innoveren en te groeien. Zelfs in moeilijke omstandigheden.’

Ik heb één speerpunt, dat vele kleinere omvat, en dat is onze organisatie klaarstomen voor de toekomst

Johan De Vlieger en Karel Derde

Wat zullen jouw speerpunten zijn tijdens je voorzitterschap?

De Vlieger: ‘Ik heb één speerpunt, dat vele kleinere omvat, en dat is onze organisatie klaarstomen voor de toekomst. Ik wil niet pessimistisch
zijn, maar ik vrees dat die toekomst niet zo evident zal zijn. Enerzijds door het huidige economische klimaat en de krappe arbeidsmarkt, anderzijds door de maatschappelijke uitdagingen zoals klimaat, energie, water, ruimte, natuur en mobiliteit waar we ons als ondernemingen flexibel zullen moeten op instellen want onze sector speelt hierin een sleutelrol. Ook als lokale Embuild moeten we hierop inzetten en onze leden informeren en inspireren. Dat wordt mijn primaire opdracht, denk ik.’

Een laatste vraag, voor allebei: welke boodschap willen jullie nog meegeven aan de leden?

Derde: ‘Wie de voorbije jaren een paar van mijn speeches heeft gehoord, weet dat ik het vaak heb over passie. Dat wens ik dus iedereen toe: passie wanneer we ons werk doen, want dan doen we het goed. Ik zeg het je: er is niks mooier dan aannemer zijn.’

De Vlieger: ‘Ik wil de verbindende rol van een organisatie als Embuild nog eens onderstrepen. De uitdagingen en problemen die onze sector kent is het probleem van elk van ons. Laat ons dat dus op een verbonden manier aanpakken en oplossen, waarbij we ieders talenten en competenties inzetten om van Embuild een ongelofelijk sterke ledenorganisatie te maken. Mijn visie is helder: streven naar excellentie in alles wat we doen.’

 

Bekijk de aftermovie van de gala-avond die Embuild Oost-Vlaanderen voor zijn leden die exact 30, 40 of 50 jaar lid zijn van Embuild.